Home

Architekti, projektanti

Služby

Adresa

Otevírací doba:

Naší projektanti a architekti v architektinockém kancelári a architektonickém studio nabízí kompletní projekty, rodinné domy od návhru, studie ažž po technický dozor. Provádímež projekty Rekonstrukce, nástavby, přístavby. Architekt revitalizace panelové domy, zateplení panelových domů a návhry bytů. Poskytujeme komplexní architektonické služby.Vsetín, Nov ý Jíčín, Přerov, Olomouc, Ostrava, Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Frýdek-Místek, Karvíná, Opava, Hodonín, Břeclav  a Brno, Rožnov pod Radhostem, Hranice na Morave

Náměstí 75/15

Valašské Meziříčí

757 01

Česká republika

Před schůzkou je nejlépe předem zavolat. Schůzky u klienta nebo na místě stavby kterýkoli den a hodinu, včetně víkendů a svátků.

Pondělí - Pátek

Sobota - Neděle

7:30 - 18:00

13:00 - 18:00

Architekti a projektanti z Architektura a interiér Šimůnek a Partners

Home

Zavolejte 604 69 58 59

email: simunek@archsimunek.cz

HomeSlužbyCenyO násRealizaceBlogKontaktHome - Architecture and engineering services

Projekty šité na míru

Od náčrtku až po autorký dozor.

Studie:  07/2005

Projekt: 2006

Realizace: 2006


Studie moderního domu Studie moderního domu Studie rodinného domu u Valašské Meziříčí Individuální moderní dům Individuální moderní dům u Valašského Meziříčí Individuální moderní dům u Valašského Meziříčí Studie RD

Parcela pro stavbu moderního individuálního rodinného domu se nachází na okraji obce Lešná, části Mštěnovice. Obecní komunikace je na severní straně ohraničena lesem, rodinný dům k ní přiléhá svým uličním průčelím. Od komunikace je oddělen zelení a stáním pro osobní automobil . Orientace pozemku – mírný jižní svah. Na západní straně v dostatečné vzdálenosti je situován stávající objekt staršího rodinného domu, je odcloněn vzrostlými stromy.

Architekt navrhl projekt moderního individuálního domu.Dům je dvoupodlažní, s rovnými střechami, s členitým půdorysem, s bohatým prosklením, umožňujícím panoramatický výhled na protější hřebeny hor. Do domu se vstupuje přes kryté závětří a předsíň. Z předsíně je vstup po několika schodech do I.N.P. do centrálního prostoru - jídelna s velkým stolem a navazující kuchyní tvoří přirozené centrum domu. Dveřmi je odsud přístupná terasa s možností stolování v exteriéru. Prostor je doplněn krbem. Na jídelnu navazuje knihovna s pohodlným křesílkem pro četbu a sedací soupravou pro posezení s přáteli a návštěvami. Sledování televize není hlavní životní potřebou majitelů domu, proto je umístěna ve vestavěné skříni za posuvnými dvířky, mezi knihami.


Krátkou chodbou je přístupna pracovna, WC pro běžný denní provoz, technická místnost a samostatná klidová část – ložnice rodičů s prostornou šatnou a koupelnou. Ložnice je dle požadavku investora minimální. Jídelna, knihovna, pracovna i ložnice navazují velkými posuvnými francouzskými okny na terasu. Díky prosklení rohovým oknem přichází do jídelny i západní světlo. Proti přehřívání v letním období jsou terasy kryty přesahy střech, které nedovolí paprskům ostrého letního slunce vstoupit do interiéru. V zimě naopak, když je slunce níže nad obzorem, prohřeje všechny obytné místnosti v I.N.P. Hmota garáže a zázemí u domu je předsunuta do uličního průčelí, poskytuje tak dostatek soukromí pro rodinný život na terase a v zahradě.


Garáž je dostatečně velká jak pro osobní automobil, tak pro jízdní kola, sportovní potřeby, zahradní nářadí. Je průchozí, pod zastřešením je možno s nákupy projít přes místnost pro domácí práce ( praní, žehlení, zavařování), kolem spíže do kuchyně.


Ve II. nadzemním podlaží rodinného domu se nacházejí dva dětské pokoje, lodžie, samostatné WC a koupelna. Chodba, v níž ústí schodiště, je doplněna úložnými prostory. Členění hmot moderního rodinného domu je zdůrazněno použitými fasádními povrchy – kombinací světlé a tmavší šedé s obkladem dřevem či fasádními deskami.