Home

Architekti, projektanti

Služby

Adresa

Otevírací doba:

Naší projektanti a architekti v architektinockém kancelári a architektonickém studio nabízí kompletní projekty, rodinné domy od návhru, studie ažž po technický dozor. Provádímež projekty Rekonstrukce, nástavby, přístavby. Architekt revitalizace panelové domy, zateplení panelových domů a návhry bytů. Poskytujeme komplexní architektonické služby.Vsetín, Nov ý Jíčín, Přerov, Olomouc, Ostrava, Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Frýdek-Místek, Karvíná, Opava, Hodonín, Břeclav  a Brno, Rožnov pod Radhostem, Hranice na Morave

Náměstí 75/15

Valašské Meziříčí

757 01

Česká republika

Před schůzkou je nejlépe předem zavolat. Schůzky u klienta nebo na místě stavby kterýkoli den a hodinu, včetně víkendů a svátků.

Pondělí - Pátek

Sobota - Neděle

7:30 - 18:00

13:00 - 18:00

Architekti a projektanti z Architektura a interiér Šimůnek a Partners

Home

Zavolejte 604 69 58 59

email: simunek@archsimunek.cz

HomeSlužbyCenyO násRealizaceBlogKontaktHome - Architecture and engineering services

Veškeré opravy byly provedeny tak, aby kaple co nejvíce odpovídala svým vzhledem a provedením době svého vzniku, resp. dobové fotografii ze dvacátých let minulého století.


Dominantou kaple je věž nad vstupem, přibližně čtvercového půdorysu, krytá jehlovou střechou s plechovou krytinou, ukončenou makovicí s křížem.Ve věži na vstupní straně jsou dva sdružené podélné okenní otvory s půlkruhovým zakončením. Pod nimi eliptická nika s dřevěnou sochou světce na podstavci, krytá arkýřem, podepřeným dvěma ozdobnými konzolami. Ve třech dalších stranách věže po jednom okenním otvoru, všechny jsou opatřeny dřevěným rámem, s funkčními otevíracími okenicemi.

Pod věží, před novými dřevěnými kazetovými vstupními dveřmi, předsazený dřevěný přístřešek se dvěma sloupky, se štítem a boky z dřevěných vyřezávaných latí. Vstupní plocha pod přístřeškem zvýšená, opatřená novodobou keramickou dlažbou.

Obě boční stěny kaple jsou prolomeny dvěma obdélnými, polokruhově zakončenými dřevěnými okny s jednoduchým prosklením. V půlkruhovém závěru je kulaté okno.Všechna okna jsou opatřena profilovanými šambránami.


Vnější stěny jsou členěny základovým soklem, nároží kaple zvýrazňují nápadné pilastry, s napojením na kordonovou římsu se zubořezem, přesah střechy ukončuje masivní korunní římsa. Kaple je kryta sedlovou, nad půlkruhovým závěrem valbovou střechou, s dřevěným bedněním a plechovou krytinou.Podlahu tvoří novodobá keramická dlažba o rozměrech 300 x 300 mm, na betonové mazanině. Strop je plochý, nosnou konstrukci tvoří dřevěné trámy, ze spodní strany opatřené dřevěným podbíjením a vápennou omítkou na rákosových rohožích. Napojení stropu a stěn masivní fabionovou římsou.


Projekt: 2016

Realizace: 2016

Oprava kaple v obci Krhová u Valašského Meziříčí Pohled na stranu kaple u Valašského Meziříčí Zadní pohled na kapli sv. Cyrila a Metoděje Projekt opravy kaple sv. Cyrila a Metoděje