Home

Architekti, projektanti

Služby

Adresa

Otevírací doba:

Naší projektanti a architekti v architektinockém kancelári a architektonickém studio nabízí kompletní projekty, rodinné domy od návhru, studie ažž po technický dozor. Provádímež projekty Rekonstrukce, nástavby, přístavby. Architekt revitalizace panelové domy, zateplení panelových domů a návhry bytů. Poskytujeme komplexní architektonické služby.Vsetín, Nov ý Jíčín, Přerov, Olomouc, Ostrava, Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Frýdek-Místek, Karvíná, Opava, Hodonín, Břeclav  a Brno, Rožnov pod Radhostem, Hranice na Morave

Náměstí 75/15

Valašské Meziříčí

757 01

Česká republika

Před schůzkou je nejlépe předem zavolat. Schůzky u klienta nebo na místě stavby kterýkoli den a hodinu, včetně víkendů a svátků.

Pondělí - Pátek

Sobota - Neděle

7:30 - 18:00

13:00 - 18:00

Architekti a projektanti z Architektura a interiér Šimůnek a Partners

Home

Zavolejte 604 69 58 59

email: simunek@archsimunek.cz

HomeSlužbyCenyO násRealizaceBlogKontaktHome - Architecture and engineering services

Dům byl obrácen k veřejnému prostoru svou odvrácenou tváří, veranda se vstupním schodištěm nebyla orientována směrem k ulici, nýbrž nelogicky se do domu vstupovalo směrem ze zahrady. Zřejmě se jednalo v tomto případě o ne zcela vhodně zvolený a použitý opakovaný projekt.Nové návrh tento nedostatek zcela odstraňuje. Do domu se vstupuje rozšířenou verandou a vstupním schodištěm směrem od ulice, nižší a menší hmota nové verandy se zakusuje do hlavní - vyšší, obytné hmoty domu. V I.N.P. je veranda odlehčena čtveřicí sloupů. Spolu s novou kompozicí a sjednocením výšky okenních otvorů ( rámy oken a okna v barvě antracit) , barevným sladěním fasády hlavní hmoty objektu ( šedá a bílá hladká točená omítka, tmavě šedý sokl) a šedobílý plastický obklad cihelnými pásky ( resp. jeho imitací) verandy se podtrhlo minimalistické řešení domu. Dům doplňuje nové oplocení na místě oplocení stávajícího z uličního prostoru celkové výšky 110 cm, podezdívka výšky cca 30 cm, výplň jednotlivých polí žárově zinkované jackel profily s horizontálním členěnímProstory domu byly dispozičně upraveny, dům opatřen přístavbou a rekonstruován tak, aby splňoval současné standardy bydlení – tj. otevřený vnitřní prostor, propojení interiéru s exteriérem. V maximální možné míře jsou dispozice velkými okny prosvětleny na jižní stranu a otevřeny směrem do zahrady, dojde k prostorovému prolnutí kuchyně s jídelnou, obytným prostorem a venkovním posezení na zcela a částečně krytých na terasách.   Prostory sklepa byly zpřístupněny samostatným zastřešeným vstupem pod terasou a zároveň rozšířeny pro možnost uskladnění zahradního nářadí a mechanizace (bez nutnosti stavět v budoucnu na zahradě dřevěný sklad nebo přístřešek). Byla realizována energetická opatření a získána dotace na zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah, výměnu oken a dveří, odborný posudek a technický dozor.


Od náčrtku až k realizaci

Studie:  2017

Projekt: 2017

Realizace: 2018


Projekty šité na míru

Stávající stav objektu

Stávající stav objektu

Stávající stav rodinného domu v Hranicích na Moravě Stávající stav rodinného domu v Hranicích na Moravě

Stávající stav objektu

Průběh rekonstrukce

Průběh rekonstrukce

Průběh rekonstrukce

Průběh rekonstrukce

Rekonstrukce rodinného domu Hranice na Moravě

Vizualizace

Vizualizace rekonstrukce rodinného domu Hranice na Moravě

Vizualizace