Architekti, projektanti

Služby

Adresa

Otevírací doba:

Naší projektanti a architekti v architektinockém kancelári a architektonickém studio nabízí kompletní projekty, rodinné domy od návhru, studie ažž po technický dozor. Provádímež projekty Rekonstrukce, nástavby, přístavby. Architekt revitalizace panelové domy, zateplení panelových domů a návhry bytů. Poskytujeme komplexní architektonické služby.Vsetín, Nov ý Jíčín, Přerov, Olomouc, Ostrava, Kroměříž, Prostějov, Vyškov, Frýdek-Místek, Karvíná, Opava, Hodonín, Břeclav  a Brno, Rožnov pod Radhostem, Hranice na Morave

Náměstí 75/15

Valašské Meziříčí

757 01

Česká republika

Před schůzkou je nejlépe předem zavolat. Schůzky u klienta nebo na místě stavby kterýkoli den a hodinu, včetně víkendů a svátků.

Pondělí - Pátek

Sobota - Neděle

7:30 - 18:00

13:00 - 18:00

Architekti a projektanti z Architektura a interiér Šimůnek a Partners

Home

Zavolejte 604 69 58 59

email: simunek@archsimunek.cz

HomeSlužbyCenyO násRealizaceBlogKontaktHome - Architecture and engineering services

Projekty šité na míru

Kontakt

Jak vybrat správný pozemek?

Mnoho lidí sní o bydlení v domě postaveném na míru. Sny obvykle vypadají mnohem lyričtěji, než praxe běžně dovoluje. Koupě parcely přitom vyžaduje stejně uvážlivý postup jako návrh a realizace stavby.

 Racionální výběr pozemku může celkové náklady na dům snížit, příliš levný ovšem zpravidla přináší četná „ale“, kterým je nutné se vyhnout. Jak tedy vybrat ten správný?

 Faktorů existuje celá řada. Velikost, inženýrské sítě, okolí i umístění a pochopitelně i to, jak se vám na místě bude líbit.

 Jak velký dům plánujete postavit? Jak veliká by měla být zahrada? Vzhledem k tomu, že vyžaduje nezbytnout péči po celý rok, je zcela na místě si položit otázku, zda by byl čas strávený údržbou v harmonii se zasloužným odpočinkem. Malé pozemky s výměrou do 300m² se hodí pro řadové domky, středně velké o výměře do 500m² pro domy volně stojící a na rozloze 1000m² a více už opravdu můžete realizovat sny o vlastním paláci, kam časem přibude například bazén či jiné rekreační vymoženosti.

 Dále je nutné podívat se důkladně pod zem, respektive na inženýrské sítě, které k vašemu budoucímu domu povedou: elektřinu, vodu, plyn, kanalizaci a příjezdovou komunikaci. Po konzultaci s úřady, jež mají na starost jejich správu, obvykle zjistíte, na čem jste. I když potřebné připojení na vybrané místo vede, stále ještě není vyhráno. Obzvlášť na malých vískách nastává problém s omezenou kapacitou. Sítě by jednoduše další dům už „neutáhly“.


Jak vypadá okolní terén? Výhled na řeku vám může znít snově, pojišťovnám však o něco méně. Jak je členitý? Pro stavbu rodinných domů se zpravidla doporučuje rovina až mírný svah. Atypičnost nicméně nemusí vždy představovat komplikace: zdánlivé překážky ve skutečnosti popouští z uzdy fantazii architektů: přesně takto totiž vznikají architektonické perly.

 Váš subjektivní pocit z daného místa je stejně neopomenutelným faktorem jako ty výše uvedené. Rozhodně se vyplatí si je prohlídnout v různou denní dobu. Jen tak si budete jistí, že vás skutečně nic nepřekapí. Pozornost si zaslouží i územní plán: asi málokdo by chtěl, aby se sousední pozemek v momentě nastěhování proměnil ve staveniště, kde brzy vyroste hlučná továrna, jež zamořuje celé své okolí.

 Všem překvapením a nástrahám, jež výběr provází, lze předejít konzultací s architektonickou kanceláří. Odborníci, jež se se stavebními komplikacemi a výzvami setkávají na denní bázi, vědí přesně, na co se zeptat i kde potřebné odpovědi získat.